Bez kategorii

Materiały budowlane - fachowe porady

Farby, chemia budowlana - instrukcje, porady od ekspertów

25 maja 2022

Silikony. Rodzaje i zastosowanie.

Wśród produktów budowlanych są produkty, które bez wątpienia można nazwać genialnymi. Mowa tutaj o silikonach. Silikon jest uniwersalną masą uszczelniającą, tworzącą elastyczną, niekurczliwą i wodoodporną spoinę odporną na zmiany temperatur i promieniowanie UV.  Jest produktem łatwym w zastosowaniu, ponieważ wystarczy na tubę, w której znajduję się masa założyć ręczny pistolet, uciąć końcówkę dyszy i nacisnąć pistolet, a z dyszy wydostanie się jednakowej grubości pas uszczelnienia. Grubość pasa zależy jak wysoko zetniemy końcówkę dyszy.
25 maja 2022

Montaż stolarki okiennej, drzwi pianką Bausolid

Okna w naszych domach stanowią walory estetyczne, są źródłem światła dziennego ale przede wszystkim stanowią izolację termiczną. Dlatego istotny jest prawidłowy montaż oraz odpowiedni dobór produktów.
25 maja 2022

Zastosowanie tynków mozaikowych

Mozaika jest to obraz lub dekoracyjny wzór wykonany z drobnych kamyczków, kawałków szkła lub ceramiki. Natomiast tynk mozaikowy to połączenie kolorowego kruszywa ze specjalnie dobraną żywicą silikonowo akrylową. Właściwości i zastosowanie tynków GOLDMURIT.
25 maja 2022

Hydroizolacja balkonu. Jak prawidłowo wykonać?

Balkon lub taras to nieodzowny element domu lub mieszkania, z którego chętnie korzystamy zwłaszcza w ciepłe dni.  Żeby cieszyć się pięknem i funkcjonalnością balkonu lub tarasu oraz uniknąć problemów z pojawieniem się wilgoci niezbędne jest wykonanie hydroizolacji.
25 maja 2022

Gotowe gładzie szpachlowe – szybkie i wygodne wykończenie

Szybkim sposobem na wykończenie ścian są gotowe masy szpachlowe. Nie wymagają rozrabiania. Nie musisz posiadać mieszadła. Nakładanie możesz rozpocząć od razu po otwarciu wiadra, a niewykorzystaną gładź możesz pozostawić w zamkniętym pojemniku i wykorzystać do końca daty ważności.
25 maja 2022

ABC przygotowanie drewna do dekoracyjnego wykończenia.

Bardzo ważne i istotne jest odpowiednie przygotowanie drewna, które będzie miało wpływ na ostateczny efekt wizualny. Etapy przygotowywania drewna możemy podzielić na: Szlifowanie, czyszczenie. Aby uniknąć rys i zadrapań w poprzek włókien, szlifowanie i czyszczenie wykonujemy zawsze w kierunku włókien. Do szlifowania najlepiej użyć papieru ściernego o ziarnistości od 60-120. Polerowanie Uzyskanie satysfakcjonującego efektu końcowego zależne jest od gładkości powierzchni, dlatego całą powierzchnię należy wygładzić papierem ściernym o ziarnistości od 150-240. Odpylanie. Po szlifowaniu, czyszczeniu i polerowaniu należy usunąć pozostały pył po szlifowaniu i możemy rozpocząć malowanie. Malowanie, szlifowanie. Po wykonaniu pierwszego malowania, które właściwie jest gruntowaniem,  niektóre włókna drewna mogą się podnieść tworząc nierówną chropowatą powierzchnię. Istotne jest więc odpylanie aby dobrze oczyścić malowaną powierzchnię, żeby resztki kurzu nie przykleiły się do malowanej powierzchni. Nierówną powierzchnie należy oszlifować drobnym papierem ściernym od 240-320 i ponownie usunąć kurz. Ponowne szlifowanie wzmocni przyczepność kolejnej warstwy.
25 maja 2022

Białe farby do ścian i sufitów

Idealna biel istnieje? Decydując się na białą farbę, jako klasykę „koloru”, należy wziąć pod uwagę właściwości danej farby, odcień bieli i rodzaj uzyskanej powierzchni. Do pomieszczeń suchych takich jak salon, sypialnia, przedpokój nadają się farby satynowe i matowe, w tym antyrefleksyjne – dedykowane do sufitów. Jeżeli chcemy aby farba odbijała światło powinniśmy wybrać biele satynowe, natomiast w sytuacji gdy naszym celem jest zniwelowanie nierówności, farby matowe będą idealnym rozwiązaniem. Farby matowe idealnie nadają się do ścian i sufitów. Natomiast dzięki farbie antyrefleksyjnej powierzchnie wydają się być równiejsze niż są w rzeczywistości, a niedoskonałości stają się mniej widoczne.
25 maja 2022

AKRYL na miarę potrzeb

Malowalne akryle BAUSOLID Podczas remontu czy  budowy są materiały budowlane, wśród których występują produkty niezstąpione. Dotyczy to niezawodnych produktów Bausolid, które świetnie sprawdzą się do wypełniania szczelin w ścianach czy sufitach, a także do wypełniania pęknięć i rys, uszczelniania i spoinowania. Mogą być stosowane na różnych podłożach więc pęknięcia, rysy czy szczeliny znikną w mgnieniu oka a nasze ściany zyskają idealny wygląd.
Buy now